8 помилок власників будівельних риштувань

13.07.2021

Перед тим як купити будівельні риштування, покупець вивчає розміри комплекту риштувань, параметри вхідних вузлів, ціни, матеріали, з яких виготовлені деталі, принципи монтажу й інші особливості. До всього цього слід додати інформацію про дії, які не рекомендується здійснювати.

Що неможна робити при транспортуванні, установці і демонтажі будівельних риштувань:

  1. Не перемішуйте різні вузли будівельних риштувань під час їх перевезення. Якщо Ви самостійно транспортуєте вузли будівельних риштувань, окремо скріпіть між собою рами, окремо стяжки, окремо настили й т.п. Невеликі деталі рекомендовано перевозити в коробках.
  2. Не скидайте вузли будівельних риштувань під час розвантаження. Якщо Ви самостійно розвантажуєте привезені на машині будівельні риштування, не кидайте частини риштувань з кузова на землю, тому що металеві деталі можуть погнутися, отримати тріщину, відбити лакофарбове покриття. Неакуратний спосіб розвантаження може зменшити термін служби Ваших будівельних риштувань, в гіршому випадку Вам доведеться замінювати частини, що прийшли в непридатність. В результаті, замість економії часу Ви отримаєте додаткові розтрати.
  3. Не нехтуйте закріпленням риштувань щодо фасаду будівлі. Кріплення до стіни купити можна в будь-якій кількості в нашому інтернет-магазині. Закріплені щодо стіни будинку будівельні риштування будуть стійко стояти в будь-яку погоду. У той час як ігнорування цієї вимоги техніки безпеки може спричинити за собою хитання конструкції і небезпечні умови для роботи.
  4. Не встановлюйте замість настилу звичайні дошки. Настили мають бортики знизу, завдяки яким тримаються за поперечки і не зрушуються з місця. Звичайна дошка може переміщуватися, хитатися, залишати зазор, в який може впасти інструмент (в кращому випадку). Для забезпечення безпечної роботи слід використовувати відповідні за розміром настили для будівельних риштувань.
  5. Не встановлюйте будівельні риштування близько до дороги. Згідно з вимогами техніки безпеки, риштування повинні стояти не ближче, ніж на дистанції 0,6 м від дороги. Зводити конструкції ближче до траси небезпечно як для працюючого персоналу, так і для проїжджаючих машин.
  6. Не полінуйтеся встановити підйомні сходи через кожні 40 м, можна частіше. Це дозволить персоналу зручно підніматися і спускатися, не долаючи великий шлях до сходів для спуску/підйому.
  7. Не порушуйте порядок розбирання будівельних риштувань, коли робота закінчена, і конструкцію потрібно розібрати. Демонтаж слід виконувати суворо в зворотному порядку порівняно із збіркою. Якщо Ви порушите порядок розбирання будівельних риштувань, конструкція може обвалитися, при цьому не виключено руйнування стіни будівлі, може бути завдано шкоди здоров'ю і виникнути загроза життю персоналу, можливе псування майна, що знаходиться поруч. Ви не заощадите час, порушуючи порядок демонтажу будівельних риштувань.
  8. Не звалюйте абияк демонтовані вузли будівельних риштувань на землю. Складувати елементи риштувань слід на піддонах з дерева. Якщо планується тривале зберігання, металеві (сталеві) вузли можна змастити спеціальними речовинами з водовідштовхувальними властивостями, наприклад, солідолом.

Чого неможна робити під час експлуатації будівельних риштувань:

  • неможна перевантажувати зведені будівельні конструкції,
  • неможна працювати без заземлення.

Також не забувайте прибирати сміття з будівельних риштувань після закінчення роботи. У холодну пору року слід очищувати риштування від криги і снігу. Такі дії забезпечать безпечну роботу на висоті.

Порушення вимог техніки безпеки може привести до негативних результатів: поломки конструкцій, травм персоналу та серйозніших наслідків.

Дотримуючись вищевикладених правил, Ви уникнете багатьох неприємностей, а будівельні риштування слугуватимуть Вам вірою і правдою багато років!

Якщо Вас цікавить, як зробити правильний розрахунок комплекту будівельних риштувань, рекомендуємо прочитати тематичну статтю в нашому блозі. До Ваших послуг онлайн-калькулятор розрахунку рамних та клино-хомутових риштувань.

Для замовлення будівельних риштувань телефонуйте нам або замовляйте зворотний дзвінок!

Ми готові відповісти на всі Ваші запитання!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук