Історія опалубки

02.09.2021

В даний час опалубка широко використовується на будмайданчиках, в монолітному будівництві. А як було з опалубкою раніше? Історія опалубки, дійсно, вражає, адже людству знадобилося досить багато часу, щоб створити опалубку для відливання бетонних форм в тому вигляді, в якому ми спостерігаємо її зараз. Це досить яскрава і вражаюча історія, про яку ми зараз розповімо.

На березі Дунаю виявили будинок віком 5000 років, його підлогу можна вважати бетонної заливкою, хоча вона і складалася з дрібних річкових каменів і червоної глини. У Карфагені і Фінікії теж знали секрет бетону. Гробниці фараонів, лабіринти в Єгипті будувалися з застосуванням бетону (давня суміш складалася з крихти пісковика, золи пальми, соди з вод річки Ніл), а зв'язковим матеріалом був гіпс і вапно. У третьому столітті до нашої ери китайці стали будувати Велику стіну з застосуванням бетону, який укладали між дощечками - опалубкою - і пошарово ущільнювали.

Ранні зразки бетонних плит були створені за часів Римської імперії. У великій могутній державі активно йшло будівництво, тому був затребуваний матеріал для швидкого будівництва. Римські інженери знайшли спосіб застосування бетону для будівництва споруд вже в ті далекі часи. Вони знали, що бетон дуже міцний і добре чинить опір навантаженням, також їм було відомо, що бетон не володіє хорошою міцністю на скручування і розтягування.

Ось чому перші зразки опалубки були використані для побудови склепінь, куполів і арок. Інженери успішно створювали форми, які дозволяли визначати, як бетон буде виглядати в кінцевому підсумку.

Будівельні технології удосконалювалися з роками, оскільки будівельні матеріали ставали зручнішими і складнішими. У 15-му столітті бетонні форми були вже практично у всіх типах будівель, тому що люди виявили, що відливати форми за допомогою опалубки набагато простіше в порівнянні зі створенням кам'яного будинку. Так, в середньовіччі в Європі основним матеріалом для будівництва замків і будинків були камені, але бетон незабаром після цього став дуже актуальним. Фактично, багато будинків в період Відродження було побудовано зі звичайного бетону з застосуванням найпростішої опалубки.

У 16-17 столітті опалубка стала популярною до такої міри, що багато будівель були побудовані таким чином. Однак, це був час, коли в опалубку почали інтегрувати суміжні рішення, такі як плити на основі заліза або металу, які забезпечували додаткову міцність опалубки.

У 19-му столітті з'явився залізобетон: французький садівник придумав надміцні горщики для квітів, щоб коріння не розвалювало діжки. Він вкладав залізні елементи в незастиглий цемент і домігся великої міцності бетонних конструкцій.

Перенесемося в 20-е століття і побачимо, що в цей час вже з'явилося безліч типів опалубки. В даний час модульна опалубка використовується для вирішення, практично, будь-якого завдання. Ідея проста, оскільки системи опалубки дуже легко змінюються, і їх вартість не надто висока. Крім того, увага до деталей у розбірний опалубки не має собі рівних в цьому відношенні.

Які вимоги висувають до бетонної опалубки?

  • Міцність

Елементи опалубки повинні бути міцними, оскільки вони будуть постійно піддаватися серйозним навантаженням. Щоб успішно закінчити будівництво, придбайте міцну надійну опалубку, відразу вибирайте кращу. Міцність має вирішальне значення, тому звертайте на неї особливу увагу.

  • Підпорки

Опалубка повинна мати ефективну опору, потрібне міцне вертикальне і горизонтальне закріплення. Це найкращий спосіб забезпечити правильну форму.

  • Щільні стики

Стики опалубки повинні бути герметичними, тому що їм належить контактувати з цементним розчином. Опалубка повинна виключати протікання, тому на щільність стиків теж слід звертати увагу.

  • Просте встановлення і демонтаж

Часто буває, що потрібно повторити бетонну форму, і для цього потрібно зняти опалубку з уже затверділих бетонних поверхонь. Легкість і простота монтажу та демонтажу опалубки дозволяє повторно використовувати наявні форми, не купуючи додаткові елементи опалубки. Будівельники можуть, за потреби, масштабувати свій проект.

  • Невисока вартість

Будівельникам вигідно мати таку опалубку для своїх проектів, яку було б просто використовувати, і можна було застосовувати повторно багато разів. Для великих і дрібних будівельних майданчиків оптимально підходить багаторазова опалубка ціна на яку невисока, а її вартість окупається після побудови споруди.

  • Точне встановлення

Правильне розміщення вкрай необхідне при роботі з опалубкою. Точне дотримання кресленням дозволить отримати в кінцевому підсумку бажану форму бетонних стін.

Як бачите, опалубка для бетону з роками ставала все складнішою. Це показує унікальність і прихильність технології, які люди почали проявляти щодо опалубки, а також високий результат, який можна отримати від неї. Одне можна сказати напевно, Вам слід використовувати опалубку, якщо Ви хочете побудувати будинок або комерційну нерухомість, тому що опалубка дуже надійна і міцна!

Також читайте нашу статтю Розрахунок опалубки. Як самостійно розрахувати опалубку для фундаменту.

Телефонуйте нам, щоб отримати вичерпну консультацію з опалубки! У нас Ви знайдете найкращу опалубку за найвигіднішою ціною!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук