Розрахунок опалубки. Як самостійно розрахувати опалубку для фундаменту

27.01.2021

З чого починається будівництво будь-якої будівлі? Звісно, із закладки фундаменту.

Основу будівлі можна заливати стрічковим способом або ж робити плитний плаваючий фундамент.

З чого починається закладка фундаменту?

Для стрічкового фундаменту копається траншея глибиною 50-80 см, виконується засипка піском і щебенем, а потім зі встановленою опалубкою проводиться заливка бетону.

Для плитного фундаменту викопується котлован на глибину 0,5 м, якщо породи грунту тверді. Або на глибину до 1 м, якщо грунт торф'янистий, глинистий, піщаний, солончаковий.

Плитний фундамент:

  • вимагає установки опалубки тільки по периметру будівлі,
  • заливається один раз, щоб вийшла цілісна бетонна плита,
  • дозволяє зводити стіни з будь-якого будматеріалу (дерево, цегла, газобетонний блок й т.і.),
  • забезпечує рівномірний розподіл навантаження будівлі на грунт.

Для стрічкового і плитного фундаменту необхідна піщано-гравійна подушка, яку засипають, щоб уникнути просідання фундаменту. В якості прошарку між грунтом і подушкою, або між піском і гравієм (в залежності від властивостей грунту) закладається геотекстиль (дорнит). Шари піску і щебню щільно трамбуються, краще із застосуванням віброплити. Зверху буде залитий бетон, іноді роблять підбетонку (бетонну підготовку) товщиною до 10 см, яка готує рівну поверхню під фундамент і забезпечує гідроізоляцію.

Для заливки фундаменту використовують опалубку - форми для обмеження бокових стінок бетонної основи. Щоб професійно залити «нульовий рівень» будівлі, використовується опалубка з фанерних щитів і сталевого каркаса. Сучасне опалубне обладнання має багатоциклових ресурс експлуатації (до 80 циклів). Це дозволяє говорити про окупність опалубки.

Як розрахувати опалубку для фундаменту?

Для зведення фундаменту застосовується вертикальна (стінна) опалубка:

  • щити з ламінованої фанери, яка легко відділяється і закріплена на сталевому каркасі,
  • розкоси (упори), які зміцнюють щити в вертикальному положенні.

Вимірявши периметр будівлі, якщо планується заливка плаваючого плитного фундаменту, потрібно розділити його на довжину одного щита (доступні щити довжиною від 0,5 м до 3,3 м), і вийде кількість щитів опалубки, необхідних для заливки «нульового рівня». При закладці стрічкового фундаменту слід обчислювати довжину внутрішнього і зовнішнього контуру опалубки.

Які характеристики щитів опалубки слід враховувати?

При виборі опалубки для фундаменту слід звертати увагу на:

  • розміри щитів,
  • максимальну межу тиску бетону на щит,
  • товщину фанери.

Фанера щитів опалубки має достатню міцність, щоб витримувати тиск важкої бетонної маси в процесі затвердіння фундаменту. Залежно від серії опалубки, щити можуть витримувати тиск від 40 до 90 кН/м2.

Ламінування поверхні дозволяє легко відокремити елементи опалубки від застигає бетонної маси. Водостійкість фанери виключає розбухання від контакту з водою і забезпечує багаторазову експлуатацію. Листи фанери виготовляють зазвичай товщиною від 18 до 21 мм. Менша товщина не забезпечить необхідної міцності (адже лист повинен витримувати тиск бетонної суміші), а товстіший лист економічно не ефективний, вартість його вище і більше витрати на будівництво.

Опалубні щити виробництва VIRASTAR виготовляються з запасом міцності до 90 кН/м2. При тиску бетону 90 кН/м2 щит прогнеться всього на 1,5 мм.

Професійні щити опалубки можна використовувати до 80 циклів. Заливка фундаменту із застосуванням фабричних опалубних щитів буде виконана з рівними стінками, без щілин, з гладкою бетонною поверхнею.

Монолітне будівництво будинків вимагає застосування не тільки вертикальної, але і горизонтальної опалубки. Правильний розрахунок вертикальної і горизонтальної опалубки дозволяє оптимально спланувати витрати на будівельні пристосування. На сайті virastar.ua можна виконати розрахунок опалубки онлайн.

Опалубка перекриттів (горизонтальна) встановлюється із застосуванням таких елементів:

  • триноги,
  • головки,
  • стійки опалубки висотою від 1,5 м до 5 м (в тому числі, посилені стійки),
  • балки довжиною від 2,65 м до 3,9 м.

Розрахунок стійок опалубки проводиться з пропорції 1 стійка на кожні 1,5 м. Цілодобово доступний калькулятор розрахунку опалубки. Якщо Вас цікавить, як прорахувати опалубку перекриттів, рекомендуємо почитати статтю «Горизонтальна опалубка - калькулятор розрахунку».

Щоб отримати консультацію фахівця з опалубки, телефонуйте або замовляйте зворотний дзвінок!

Ми будемо раді Вам допомогти!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук